Zestaw Emocje: Gra Memory o Emocjach + E-book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)

Zestaw Emocje: Gra Memory o Emocjach + E-book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)

159,00 zł

Kupując zestaw oszczędzasz 19 zł

Zestaw Emocje zawiera:

1) Memory o Emocjach

2) Mini E-book "Podstawy Inteligencji Emocjonalnej" (PDF)

3) E-Book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)


1) Memory o Emocjach

Trenuj z dzieckiem pamięć i koncentrację, wspieraj je w nauce rozpoznawania i rozumienia emocji!

Odkrywaj karty, zapamiętuj ich położenie, znajdź pary przedstawiające te same emocje.

Memory to klasyczna gra służąca rozwijaniu pamięci i treningowi koncentracji przy okazji wspólnej zabawy z dziećmi w wieku powyżej 2 lat. W wersji Rozwojowej Mamy uczy także rozpoznawania emocji, pomagając dziecku rozwijać świadomość i ekspresję emocjonalną oraz krytyczne myślenie.

Karty mogą być wykorzystywane do zabawy, a także do rozmów o emocjach, uczuciach i zachowaniach.

Czuję się smutny, czuję się szczęśliwy, czuję się zmęczony, czuję się wdzięczny… –świetnie się bawcie, rozpoznawajcie emocje i uczcie się o nich rozmawiać!

Gra Memory o emocjach wspomaga rozwój:

 • ekspresji emocjonalnej
 • umiejętności społecznych
 • krytycznego myślenia
 • zapamiętywania
 • świadomości emocjonalnej

Opakowanie zawiera:

 • 40 kart ilustrujących 20 rodzajów emocji
 • kod QR do pobrania instrukcji i mini e-booka

2) Mini E-book "Podstawy inteligencji emocjonalnej" (PDF)

Miniporadnik dla rodziców i opiekunów

Inteligencja emocjonalna ma decydujące znaczenie dla ogólnego dobrostanu i sukcesu życiowego dzieci i dorosłych. Składa się na nią zdolność do rozpoznawania, rozumienia i zarządzania emocjami, a także umiejętność wczuwania się w emocje innych (empatia) i efektywnego funkcjonowania w sytuacjach społecznych. W miarę rozwoju badań nad inteligencją emocjonalną jest coraz bardziej oczywiste, że wysokie kompetencje w tym obszarze przekładają się na lepszy stan zdrowia psychicznego, trwalsze relacje i większe powodzenie w nauce i pracy zawodowej.

Celem tego mini e-booka jest wyposażenie rodziców i opiekunów w wiedzę i narzędzia służące lepszemu rozumieniu i skutecznemu wspieraniu rozwoju inteligencji emocjonalnej u dzieci. Poradnik prezentuje kluczowe elementy i etapy rozwoju emocjonalnego oraz praktyczne strategie, które pozwalają wzmacniać kompetencje dziecka w obszarze rozpoznawania i zarządzania emocjami.

W mini e-booku znajdziesz informacje o:

 • kluczowych komponentach inteligencji emocjonalnej,
 • etapach rozwoju rozumienia emocji,
 • opartych na dowodach strategiach wspierających rozwój inteligencji emocjonalnej u dzieci,
 • potwierdzonej naukowo skuteczności wykorzystania kart z ilustracjami w rozwijaniu kompetencji emocjonalnych dziecka

3) E-book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)

Wspieraj rozwój i dobrostan emocjonalny Twojego dziecka z e-bookiem „Porozmawiajmy o emocjach”.

Ta zwięzła i bogata w informacje książka dostarcza rodzicom i opiekunom narzędzi potrzebnych do prowadzenia zrozumiałych dla dziecka i dostosowanych do jego poziomu rozmów o emocjach, a tym samym – wspierania go w procesie rozwoju podstaw inteligencji emocjonalnej. Książka jest szczególnie użyteczna jako wsparcie dla rodziców, którzy kupili grę „MEMORY O EMOCJACH”.

W e-booku „Porozmawiajmy o emocjach” znajdziesz jasne, przyjazne dziecku definicje 20 podstawowych emocji, a także oparte na dowodach zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób rozmawiać o każdej z nich i wyjaśniać jej istotę. Dzięki trafnym przykładom, odnoszącym się do znanych dziecku sytuacji życiowych, emocje stają się łatwiejsze do pojęcia, a zawarte w każdym rozdziale pytania otwarte zachęcają do krytycznego myślenia i refleksji oraz sprzyjają głębszemu rozumieniu.

Książka wykracza poza proste wyjaśnienia, oferując potwierdzone naukowo strategie radzenia sobie z emocjami, dzięki którym dziecko może nauczyć się, jak skutecznie nimi zarządzać w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Korzystając z praktycznych technik, możesz skutecznie wspierać dziecko w budowaniu odporności emocjonalnej i samoświadomości.

Dlaczego to takie ważne?

Badania wykazały, że dzieci o rozwiniętej inteligencji emocjonalnej odnoszą liczne korzyści, przekładające się na różne aspekty ich życia – mają lepsze wyniki w nauce, wyższe kompetencje społeczne i lepsze zdrowie psychiczne; lepiej radzą sobie ze stresem, skuteczniej się komunikują, efektywniej rozwiązują konflikty, są odporniejsze w obliczu wyzwań i bardziej empatyczne, nawiązują trwalsze więzi i mają pozytywne nastawienie do życia.

Podejmując zrozumiałe dla dziecka rozmowy na temat emocji i strategii radzenia sobie z nimi, budujesz solidne podstawy dla jego emocjonalnego dobrostanu zarówno teraz, jak i w przyszłości. Rozmowy te umożliwiają Twojemu dziecku dogłębne zrozumienie swoich uczuć, lepsze zarządzanie emocjami i pielęgnowanie trwałych relacji. Podejmując je wspierasz dziecko w zdobywaniu podstawowych umiejętności życiowych, które przydadzą mu się w niezwykłej podróży, jaką jest rozwój osobisty.

W e-booku znajdziesz:

 • ponad 100 stron przyjaznych dzieciom definicji i wyjaśnień dotyczących 20 emocji zilustrowanych na kartach gry „MEMORY O EMOCJACH”,
 • oparte na dowodach wskazówki i zalecenia dotyczące tego, jak wytłumaczyć dziecku istotę danej emocji i omówić sytuacje emocjonalne przedstawione na kartach,
 • przykłady umożliwiające lepsze zrozumienie danej emocji poprzez odniesienie do znanych dziecku sytuacji,
 • ułatwiające dyskusję pytania otwarte dotyczące emocji i ilustracji, których celem jest zachęcenie dziecka do krytycznego myślenia, refleksji i nauki,
 • propozycje opartych na dowodach strategii radzenia sobie z emocjami, które pomogą Ci nauczyć dziecko efektywnego funkcjonowania w różnych sytuacjach emocjonalnych i wspierać rozwój jego umiejętności społecznych
Newsletter bg

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj darmowy rozdział e-booka!

Socommerce