Zestaw Emocje: Gra Memory o Emocjach + E-book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)

Zestaw Emocje: Gra Memory o Emocjach + E-book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)

159,00 zł

Kupując zestaw oszczędzasz 19 zł

Zestaw Emocje zawiera:

1) Memory o Emocjach

2) Mini E-book "Podstawy Inteligencji Emocjonalnej" (PDF)

3) E-Book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)


1) Memory o Emocjach

Trenuj z dzieckiem pamięć i koncentrację, wspieraj je w nauce rozpoznawania i rozumienia emocji!

Odkrywaj karty, zapamiętuj ich położenie, znajdź pary przedstawiające te same emocje.

Memory to klasyczna gra służąca rozwijaniu pamięci i treningowi koncentracji przy okazji wspólnej zabawy z dziećmi w wieku powyżej 2 lat. W wersji Rozwojowej Mamy uczy także rozpoznawania emocji, pomagając dziecku rozwijać świadomość i ekspresję emocjonalną oraz krytyczne myślenie.

Karty mogą być wykorzystywane do zabawy, a także do rozmów o emocjach, uczuciach i zachowaniach.

Czuję się smutny, czuję się szczęśliwy, czuję się zmęczony, czuję się wdzięczny… –świetnie się bawcie, rozpoznawajcie emocje i uczcie się o nich rozmawiać!

Gra Memory o emocjach wspomaga rozwój:

 • ekspresji emocjonalnej
 • umiejętności społecznych
 • krytycznego myślenia
 • zapamiętywania
 • świadomości emocjonalnej

Opakowanie zawiera:

 • 40 kart ilustrujących 20 rodzajów emocji
 • kod QR do pobrania instrukcji i mini e-booka

2) Mini E-book "Podstawy inteligencji emocjonalnej" (PDF)

Miniporadnik dla rodziców i opiekunów

Inteligencja emocjonalna ma decydujące znaczenie dla ogólnego dobrostanu i sukcesu życiowego dzieci i dorosłych. Składa się na nią zdolność do rozpoznawania, rozumienia i zarządzania emocjami, a także umiejętność wczuwania się w emocje innych (empatia) i efektywnego funkcjonowania w sytuacjach społecznych. W miarę rozwoju badań nad inteligencją emocjonalną jest coraz bardziej oczywiste, że wysokie kompetencje w tym obszarze przekładają się na lepszy stan zdrowia psychicznego, trwalsze relacje i większe powodzenie w nauce i pracy zawodowej.

Celem tego mini e-booka jest wyposażenie rodziców i opiekunów w wiedzę i narzędzia służące lepszemu rozumieniu i skutecznemu wspieraniu rozwoju inteligencji emocjonalnej u dzieci. Poradnik prezentuje kluczowe elementy i etapy rozwoju emocjonalnego oraz praktyczne strategie, które pozwalają wzmacniać kompetencje dziecka w obszarze rozpoznawania i zarządzania emocjami.

W mini e-booku znajdziesz informacje o:

 • kluczowych komponentach inteligencji emocjonalnej,
 • etapach rozwoju rozumienia emocji,
 • opartych na dowodach strategiach wspierających rozwój inteligencji emocjonalnej u dzieci,
 • potwierdzonej naukowo skuteczności wykorzystania kart z ilustracjami w rozwijaniu kompetencji emocjonalnych dziecka

3) E-book "Porozmawiajmy o Emocjach" (PDF)

Wspieraj rozwój i dobrostan emocjonalny Twojego dziecka z e-bookiem „Porozmawiajmy o emocjach”.

Ta zwięzła i bogata w informacje książka dostarcza rodzicom i opiekunom narzędzi potrzebnych do prowadzenia zrozumiałych dla dziecka i dostosowanych do jego poziomu rozmów o emocjach, a tym samym – wspierania go w procesie rozwoju podstaw inteligencji emocjonalnej. Książka jest szczególnie użyteczna jako wsparcie dla rodziców, którzy kupili grę „MEMORY O EMOCJACH”.

W e-booku „Porozmawiajmy o emocjach” znajdziesz jasne, przyjazne dziecku definicje 20 podstawowych emocji, a także oparte na dowodach zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób rozmawiać o każdej z nich i wyjaśniać jej istotę. Dzięki trafnym przykładom, odnoszącym się do znanych dziecku sytuacji życiowych, emocje stają się łatwiejsze do pojęcia, a zawarte w każdym rozdziale pytania otwarte zachęcają do krytycznego myślenia i refleksji oraz sprzyjają głębszemu rozumieniu.

Książka wykracza poza proste wyjaśnienia, oferując potwierdzone naukowo strategie radzenia sobie z emocjami, dzięki którym dziecko może nauczyć się, jak skutecznie nimi zarządzać w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Korzystając z praktycznych technik, możesz skutecznie wspierać dziecko w budowaniu odporności emocjonalnej i samoświadomości.

Dlaczego to takie ważne?

Badania wykazały, że dzieci o rozwiniętej inteligencji emocjonalnej odnoszą liczne korzyści, przekładające się na różne aspekty ich życia – mają lepsze wyniki w nauce, wyższe kompetencje społeczne i lepsze zdrowie psychiczne; lepiej radzą sobie ze stresem, skuteczniej się komunikują, efektywniej rozwiązują konflikty, są odporniejsze w obliczu wyzwań i bardziej empatyczne, nawiązują trwalsze więzi i mają pozytywne nastawienie do życia.

Podejmując zrozumiałe dla dziecka rozmowy na temat emocji i strategii radzenia sobie z nimi, budujesz solidne podstawy dla jego emocjonalnego dobrostanu zarówno teraz, jak i w przyszłości. Rozmowy te umożliwiają Twojemu dziecku dogłębne zrozumienie swoich uczuć, lepsze zarządzanie emocjami i pielęgnowanie trwałych relacji. Podejmując je wspierasz dziecko w zdobywaniu podstawowych umiejętności życiowych, które przydadzą mu się w niezwykłej podróży, jaką jest rozwój osobisty.

W e-booku znajdziesz:

 • ponad 100 stron przyjaznych dzieciom definicji i wyjaśnień dotyczących 20 emocji zilustrowanych na kartach gry „MEMORY O EMOCJACH”,
 • oparte na dowodach wskazówki i zalecenia dotyczące tego, jak wytłumaczyć dziecku istotę danej emocji i omówić sytuacje emocjonalne przedstawione na kartach,
 • przykłady umożliwiające lepsze zrozumienie danej emocji poprzez odniesienie do znanych dziecku sytuacji,
 • ułatwiające dyskusję pytania otwarte dotyczące emocji i ilustracji, których celem jest zachęcenie dziecka do krytycznego myślenia, refleksji i nauki,
 • propozycje opartych na dowodach strategii radzenia sobie z emocjami, które pomogą Ci nauczyć dziecko efektywnego funkcjonowania w różnych sytuacjach emocjonalnych i wspierać rozwój jego umiejętności społecznych

Zobacz również

Gra Wasze Historie

Gra Wasze Historie

99,00 zł

Gra Wasze Historie

Gra Wasze Historie

99,00 zł

Newsletter bg

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj darmowy rozdział e-booka!

Socommerce