Gra Rozwojowy Sorterek

Gra Rozwojowy Sorterek

99,00 zł

Gra Rozwojowy Sorterek zawiera:

1) Rozwojowy Sorterek

2) Mini E-book: "Gry i Zabawy Wspierające Rozwój Samoregulacji i Funkcji Wykonawczych" (PDF)

1) Gra Rozwojowy Sorterek

Posortuj karty według kolorów. A potem według kształtów. Według wielkości. Albo część posortuj według kolorów, a resztę według kształtów. Albo inaczej. Zasady się zmieniają – ile z tym zabawy i jaki to wysiłek dla pamięci i koncentracji dziecka!

Zestaw gier do zabawy z dziećmi w wieku 2-7 lat opracowaliśmy na podstawie rekomendacji Harvard University Center for the Developing Child. Oparte o sortowanie kart według różnych kryteriów, wspierają rozwój koncentracji uwagi, pamięci roboczej, kontroli emocji, podejmowania decyzji i elastycznego myślenia.

Czy królik pasuje do łódki? Kwiatek do buta? Prezent do samochodu? Niebieski do czerwonego? Mały do dużego? I co robić, kiedy na karcie jest gwiazdka?!? – razem z dzieckiem: dziel, łącz, grupuj, sortuj, decyduj, baw się i śmiej; skoncentruj się, bo zasady się zmieniają!

ROZWOJOWY SORTEREK wspomaga rozwój:

  • koncentracji uwagi
  • kontroli emocji i zachowań
  • zdolnośc do zapamiętywania informacji
  • umiejętności podejmowania decyzji
  • elastycznego myślenia

Opakowanie zawiera:

  • 3 zestawy kart do gry
  • 12 propozycji gier
  • szczegółowe instrukcje
  • kod do pobrania mini e-booka „Gry i zabawy wspierające rozwój samoregulacji i funkcji wykonawczych”


2) Mini E-book "Gry i Zabawy Wspierające Rozwój Samoregulacji i Funkcji Wykonawczych" (PDF)

Funkcje wykonawcze i samoregulacja – tych terminów, opisujących ważne procesy poznawcze, nie używamy na co dzień. A jednak bez nich nie bylibyśmy w stanie funkcjonować! Zawdzięczamy im umiejętność koncentracji uwagi, zapamiętywania informacji, krytycznego i elastycznego myślenia, kontrolowania emocji, podejmowania decyzji, planowania (i zmiany planów), dążenia do celu, efektywnej organizacji pracy, podążania za wytycznymi, rozwiązywania zadań, pracy zespołowej, rozsądnego podejmowanie ryzyka, unikania zagrożeń i wiele, wiele innych. Rozwijane od wczesnego dzieciństwa – służą nam przez całe życie.

W mini e-booku towarzyszącym zestawom gier „Rozwojowy Sorterek” i „Gra przeciwieństw” znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące funkcji wykonawczych i samoregulacji – ich znaczenia dla prawidłowego rozwoju mózgu dziecka i możliwości ich doskonalenia.

Dowiedz się, jak aktywnie, mądrze i z radością wspierać dziecko, by czerpało przyjemność z nauki, nawiązywało pozytywne relacje, potrafiło wytyczać i osiągać cele, panować nad emocjami i podejmować decyzje. Poznaj wyniki, wnioski i rekomendacje z badań stojących za stworzeniem gier Rozwojowej Mamy, inspiruj się przykładami; pomagaj, motywuj i stopniuj oczekiwania; graj i baw się z dzieckiem każdego dnia!

Kod do pobrania e-booka znajduje się w instrukcji gry.

Wybrane opinie

“Nie wiesz, co się dzieje z Twoim dzieckiem, czujesz bezsilność? Zajrzyj do książki Marielle Tourel! To jest to, co powinien dostać do ręki każdy rodzic, terapeuta, nauczyciel przedszkolny. Tu można szukać wsparcia w celu osiągnięcia prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Takie spojrzenie na problem pozwala zaufać tej pozycji. Jest tak kompletna, że nie potrzeba czytać innych o tej tematyce. Ważna jest jakość.”

Mgr Anna Pyjor
Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, wykładowca AWF

Zobacz również

Zestaw Gier Samoregulacji: Gra Przeciwieństw + Gra Rozwojowy Sorterek

Zestaw Gier Samoregulacji: Gra Przeciwieństw + Gra Rozwojowy Sorterek

178,00 zł

Gra Przeciwieństw

Gra Przeciwieństw

79,00 zł

Książka "Twoje Dziecko"

Książka "Twoje Dziecko"

99,00 zł

E-book "Twoje Dziecko"

E-book "Twoje Dziecko"

99,00 zł

Newsletter bg

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj darmowy rozdział e-booka!

Socommerce