Gra Przeciwieństw

Gra Przeciwieństw

79,00 zł

Gra Przeciwieństw zawiera:

1) Gra Przeciwieństw

2) Mini E-book "Gry i Zabawy Wspierające Rozwój Samoregulacji i Funkcji Wykonawczych" (PDF)

1) Gra Przeciwieństw

Powiedz „noc”, kiedy widzisz słońce, i „dzień”, kiedy patrzysz na nocne niebo. Proste? Wcale! Szczególnie jeśli masz kilka lat.

Tak właśnie wygląda jeden z najczęściej wykorzystywanych w badaniach naukowych testów samokontroli u dzieci. Na jego podstawie opracowaliśmy zestaw gier do zabawy z dziećmi w wieku 2-6 lat, wspierających doskonalenie umiejętności kontroli emocji i zachowań, koncentracji uwagi oraz zdolności do zapamiętywania informacji zgodnie z rekomendacjami Harvard University Center for the Developing Child.

Dzień-Noc, Samochód-Książka, Czarny-Biały, Smutny-Wesoły – razem z dzieckiem graj, baw się, myśl, decyduj, pamiętaj o zasadach, trenuj samokontrolę!

GRA PRZECIWIEŃSTW wspomaga rozwój:

  • koncentracji uwagi
  • kontroli emocji
  • kontroli zachowań
  • zdolności do zapamiętywania informacji
  • umiejętności podejmowania decyzji

Opakowanie zawiera:

  • 4 zestawy kart do gry
  • 20 propozycji gier
  • szczegółowe instrukcje
  • kod do pobrania mini e-booka „Gry i zabawy wspierające rozwój samoregulacji i funkcji wykonawczych”

2) Mini E-book "Gry i Zabawy Wspierające Rozwój Samoregulacji i Funkcji Wykonawczych" (PDF)

Funkcje wykonawcze i samoregulacja – tych terminów, opisujących ważne procesy poznawcze, nie używamy na co dzień. A jednak bez nich nie bylibyśmy w stanie funkcjonować! Zawdzięczamy im umiejętność koncentracji uwagi, zapamiętywania informacji, krytycznego i elastycznego myślenia, kontrolowania emocji, podejmowania decyzji, planowania (i zmiany planów), dążenia do celu, efektywnej organizacji pracy, podążania za wytycznymi, rozwiązywania zadań, pracy zespołowej, rozsądnego podejmowanie ryzyka, unikania zagrożeń i wiele, wiele innych. Rozwijane od wczesnego dzieciństwa – służą nam przez całe życie.

W mini e-booku towarzyszącym zestawom gier „Rozwojowy Sorterek” i „Gra przeciwieństw” znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące funkcji wykonawczych i samoregulacji – ich znaczenia dla prawidłowego rozwoju mózgu dziecka i możliwości ich doskonalenia.

Dowiedz się, jak aktywnie, mądrze i z radością wspierać dziecko, by czerpało przyjemność z nauki, nawiązywało pozytywne relacje, potrafiło wytyczać i osiągać cele, panować nad emocjami i podejmować decyzje. Poznaj wyniki, wnioski i rekomendacje z badań stojących za stworzeniem gier Rozwojowej Mamy, inspiruj się przykładami; pomagaj, motywuj i stopniuj oczekiwania; graj i baw się z dzieckiem każdego dnia!

Kod do pobrania e-booka znajduje się w instrukcji gry.

Wybrane opinie

Miałam okazję zapoznać się teoretycznie i praktycznie z grą przeciwieństw. Doskonale wspiera umiejętność samokontroli oraz pamięć roboczą dziecka. Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że ćwiczenie tych funkcji jest często pomijane przez rodziców z prostej przyczyny – braku świadomości i wiedzy na ten temat. Gra oprócz strony dydaktycznej zapewnia świetną zabawę. Jest bardzo dobrze przygotowana graficznie co również stanowi atut. Gorąco polecam tę grę.

Mgr Anna Pyjor
Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, wykładowca AWF

W grę autorstwa Marielle wykorzystuję w swoim gabinecie logopedycznym, na potrzeby terapii z pajetami. Karty pozwalają mi mocno skupić dziecko – to świetne ćwiczenie uwagi dla dzieci werbalnych bez względu na wiek. Gratuluje pomysłu.

Anna Zając
Doktor nauk humanistycznych, językoznawca, logopeda, diagnosta ADOS-2

Zobacz również

Zestaw Gier Samoregulacji: Gra Przeciwieństw + Gra Rozwojowy Sorterek

Zestaw Gier Samoregulacji: Gra Przeciwieństw + Gra Rozwojowy Sorterek

178,00 zł

Gra Rozwojowy Sorterek

Gra Rozwojowy Sorterek

99,00 zł

Książka "Twoje Dziecko"

Książka "Twoje Dziecko"

99,00 zł

E-book "Twoje Dziecko"

E-book "Twoje Dziecko"

99,00 zł

Newsletter bg

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj darmowy rozdział e-booka!

Socommerce